Det regionale fagkurset vi har kalt “Foreldre på vakt ved utfordrende atferd ved sjeldne diagnoser” arrangeres i samarbeid med Habiliteringen på Ahus. Kurset holdes i Habiliteringen på Ahus sine lokaler.
Målgruppe
Pårørende og fagpersoner rundt barn og unge voksne med en sjelden diagnose og ekstremt utfordrende atferd som medfører stor omsorgsbelastning.
Mål for kurset
I løpet av dette regionale fagkurset ønsker vi å styrke deltakernes kunnskap om og få innsikt i problemstillingen.
Programmet vil by på psykologens tanker rundt familielivet når atferden blir ekstrem og Habiliteringen vil gi oss et innblikk i lovverket rundt tvang og makt.
I tillegg til fagperspektivet ønsker vi at kurset også skal inneholde stemmene til foresatte som har opplevde dette på kroppen, og derfor er de beste til å si noe om sine opplevelser.
Vi avslutter kurset med å snakke om hva som kan være mulige løsninger og peker på flerfaglige tilnærminger på sammensatte utfordringer.
Program og påmelding